top of page
  • תמונת הסופר/תבני | מפלצת ראשית

דגשים לעיצוב אתר במובייל

עודכן: 17 במאי 2021

יצירת חווית גלישה בגירסת המובייל של האתר מהווה חלק חשוב במבניית האתר. כאשר הגלישה באמצעות טלפונים חכמים נמצאת בעלייה מתמדת, והמכשירים הסלולריים שלנו מהווים כ-52% מתעבורת האינטרנט העולמית, לספק את חווית הגלישה הטובה ביותר עבור משתמשי הסמארטפונים הינה חובה מוחלטת.גרסה מובייל טובה יכולה לעשות יותר מסתם לשפר את חווית המשתמש באתר שלך. זה יכול גם להשפיע לטובה על ביצועי האתר בתוצאות החיפוש, וזאת כחלק מmobile-first indexing של Google.


יש יותר בעיצוב אתרים למובייל מאשר רק גרסה מכווצת של אתר המחשב. אתר מובייל טוב מצריך התאמה מסוימת, וכתוצאה מכך תכנון נקי ונקודתי שישפר את חוויית המשתמש.


כחלק מבניית אתרים בוויקס מאפשרת המערכת התאמה מלאה של האתר לגירסת המובייל. מערכת וויקס מבצעת המרה אוטומטית לתצוגה ידידותית לנייד עם גדלי גופנים, תמונות, ועוד, אך חשוב לזכור שבמקרים רבים באתרים בעברית התאמה אוטומטית זאת מצריכה עבודה ידנית בכל הקשור ליישור לימין, סדר הופעת עמודות בסטריפים, ניראות של אלמנטים שקובצו יחד לקבוצה וכדומה.


השיטות הבאות יחזקו את אופטימיזציית האתר למובייל:


מובייל פירסט - Mobile-first indexing: מאז שגוגל הכניסה את מובייל פירסט (mobile-first indexing) בשנת 2015 מיקום האתר בתוצאות החיפוש האורגני (SEO) מושפע בעיקרו מגירסת המובייל של האתר. כתוצאה מכך, שיפור גרסת המובייל של האתר - מבחינת ביצועים, עיצוב וזמן טעינת האתר - הפך להיות חשוב ביותר בקידום האתר.


הקטנת כמות אלמנטים: שטח הנדל"ן במסכי הניידים מצומצם משמעותית מהגירסה למחשבים בעחלי המסך הגדול יותר, לא כל הטקסטים והאלמנטים הויזואליים המופיעים בעיצוב גירסת המחשב צריכים למצוא את דרכם לגירסת המובייל. וויקס מאפשרת להסתיר אלמנטים בגירסת המובייל ולכן מומלץ להסיר כל מה שאינו נחוץ לחלוטין ותורם ישירות למטרת האתר.


הנעה לפעולה: ללא מותרות של עכבר ומקלדת, ניווט בנייד מתבצע באמצעות קצות האצבעות ותנועת גלילה. הדבר דורש שהניווט יהיה בולט ביותר ותמיד בהישג יד (או אצבע). קריאות ההנעה לפעולה באתר וכפתורים אחרים צריכים להתבלט, להיות קלים ללחיצה וממוקמים אסטרטגית ובמרחק מאלמנטים אחרים. אחד היתרונות בשימוש בGoogle Search Console הוא שבמיקרה וגוגל יאבחן שאלמנטים לחיצים (כפתורים) אינם נוחים לשימוש תקבלו התראה על כך.


הוסיפו כפתור Back to Top: אפשרו למבקרים באתר לגלול באופן מיידי לראש הדף באמצעות כפתור 'חזרה לראש הדף' (Back to Top), אותו תוכלו לעצב ולהתאים לנראות האתר.


קשרו את הלוגו לדף הבית: זהו פתרון שמומלץ להטמיע תמיד גם בגירסת המחשב. קישור הלוגו לדף הבית מאפשר למבקרים באתר לחזור לדף הבית בלחיצה על הלוגו מכל דף באתר. זוהי דרך פעולה מקובלת בהרבה מאוד אתרים ומרבית הגולשים מכירים ומשתמשים בכך רבות.


צמצמו את התפריט: גם אם התפריט בגירסת המחשב שלכם ארוך ומקיף מומלץ מאוד לעבור על גירסת המובייל של התפריט ולוודא שהתפריט נראה במלואו ואולי ישנם דפים שפחות נדרשים להופיע בתפריט בגירסת המובייל. וויקס מאפשרת ניהול נפרד של התפריט במובייל ובמחשב. שימו לב שתפריטי המובייל של וויקס עברו עדכון וחידוש בשנה האחרונה ובאתרים רבים יש צורך לשדרג את התפריט לגירסה החדשה.


עשו שימוש בכלי המובייל (Mobile Tools): וויקס מציעה מבחר של כלים לשימוש במובייל:

  • מסך פתיחה Welcome Screen - עיצוב אישי למסך שיופיע בזמן טעינת האתר במובייל. ניתן להוסיף לוגו או תמונה, להתאים את צבעי המסך ולנגדיר את האנימציה הנילוות אליו. שימוש במסף פתיחה יוצרת אינטראקציה עם הגולש עוד לפני שהאתר נטען ויוצרת תחושה ש"הנה האתר מגיע".

  • תפריט פעולה מהיר (Quick Action Bar) - תפריט קבוע שמופיע בתחתית האתר ויכול לכלול כפתורי הנעה לפעולה אשר מפעילים ישר את האפליקציה הרלוונטית במכשיר הנייד. ניתן להוסיף כפתורי שיחה (התקשרו) המקושרת לחייגן של הטלפון, ווטסאפ אשר יפתח את אפליקציית הווטסאפ עם אפשרות שליחת הודעה ישירה אליכם, מייל, פייסבוק ועוד. כמו כן ניתן להגדיר קישורים ייחודיים לכם בתפריט זה.


Komentarai


הבלוג שלנו מתעדכן על בסיס שוטף, מוזמנים להירשם

תודה על הרשמתכם, ניפגש בפוסט הבא

bottom of page